Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

Stowarzyszenie
PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Tomasz Katan   

Od Truchtacza do Biegacza

 

Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice oficjalnie zostało założone 16 maja 2008 w Mysłowicach, przez pasjonatów sportu, a biegania w szczególności. Jako zarząd Stowarzyszenia wybrani zostali Tomasz Katan, Janusz Kuczmierczyk i Rafał Kontowicz i dalej oni kontynuowali wszelkie prace związane z rejestracją i działaniem Stowarzyszenia.

Jednak samo powstanie Stowarzyszenia jest finałem pewnego spotkania, które miało miejsce na przełomie 2004, a 2005 roku otóż w tym czasie kilkukrotnie Tomasz Katan i Janusz Kuczmierczyk widywali się na ścieżkach biegowych w okolicznych lasach, dla pierwszego były to takie sobie przerwy w siedzeniu przed telewizorem, odpoczywaniem w gronie znajomych w barze przy piwku i papierosie – dla Janusza Kuczmierczyka bieganie było i jest niejako sensem życia. Ich pierwsza rozmowa zachęciła Tomka do startu w kwietniu 2005 r. w Półmaratonie Żywieckim, była to 2 godzinna droga przez mękę, ale zwieńczona sukcesem w postaci ukończenia trudnego i wymagającego biegu. Po tym zdarzeniu zdawać by się mogło, że wszystko będzie się „toczyć” w kierunku wspólnych treningów i sportowej pasji biegania, niestety zawirowania i życiowe decyzje spowodowały, że tak się nie stało. Po raz kolejny ich drogi zeszły się już w większym gronie; do dwójki znajomych dołączyła żona Tomka – Joanna i wspólny przyjaciel Rafał Kontowicz, było to w kwietniu 2007r. i od tego czasu wspólny jogging, zmienił się w trening biegowy, a sporadyczne spotkania zmieniły się w przyjaźń. Dzięki której w styczniu b.r. zorganizowali Bieg Spełnionych Marzeń, w którym wzięło udział ponad 30 osób i który został zauważony także przez prasę branżową – recenzją w miesięczniku „Bieganie”. Ten bieg zmobilizował przyjaciół do zebrania osób biegających, uprawiających kolarstwo, narciarstwo biegowe, triathlon w jednym klubie, bo wiadomo, że w „kupie” siła – i tak się też stało.

 

Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice ma na celu właśnie zjednoczenie biegaczy z okolic Mysłowic i miast ościennych, aby poprzez wzajemną pomoc móc więcej zdziałać dla swoich zawodników, a poprzez swoje działanie promować miasto. W jaki sposób planujemy działać: poprzez wspólne treningi, dzielenie się fachową wiedzą i doświadczenie, szkolenia i spotkania z zawodowymi sportowcami i trenerami, wspólne wyjazdy na zawody i obozy sportowe, organizacja imprez sportowych dla dorosłych jak i dzieci i młodzieży.

17 stycznia 2009r. odbędzie się II Bieg Spełnionych Marzeń na dystansie 15 km organizowany właśnie przez Stowarzyszenie, a już w planach jest imprez sportowa dla dzieci i młodzieży w okresie letni. Na weekend 7-9 listopad planowany jest wspólny wyjazd do Ustronia wszystkich zawodników wraz z rodzinami – jest to nasze tradycyjne, (bo już drugie) zakończenie sezonu startowego, jest to bardziej symbol niż realny rozbrat z bieganiem, gdyż każdy z nas biega przez cały rok.

Po 3 miesiącach działania Truchtacz jest rozpoznawalny wśród biegaczy z całej Polski, w rankingu portalu Maratony Polskie zajmuje jedno z czołowych miejsc, w tej chwili liczba członków to 25 osób i stale rośnie. Ale nie to jest dla nas najistotniejsze - bo zależy nam na jednostkach, które będą wnosiły mocny wkład w Stowarzyszenie w postaci pasji i chęci do działania, nie tylko w sporcie, ale również w fotografii czy w dziennikarstwie. Przyłączyć się do nas można bardzo prosto wystarczy przyjść na zebranie, które organizujemy co miesiąc, na którym omawiamy bieżące sprawy Truchtacza. Wystarczy odwiedzić naszą stronę www.truchtacz.org lub napisać na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z każda osobą się skontaktujemy i umówimy na spotkanie. Naszymi członkami są osoby w różnym wieku i różnym stopniu zaawansowania sportowego – Truchtacz to Stowarzyszenie dla każdego lubiącego sport i zdrowy tryb życia opartym na ruchu.

Nasze motto to : Niemożliwe nie istnieje… i tego się na co dzień trzymamy.

 

 


 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack