Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

Wpisany przez Księżyk Jacek   
wtorek, 27 września 2022 19:19

 

XIII GP M-wic

 

Bieg Piąty – Letni II

 

Podsumowanie!

 

 

 

   Po wakacyjnych miesiącach pozostały już tylko wspomnienia. Z jednej strony proza życia, ale z drugiej, mogliśmy powrócić do realizacji naszego cyklu biegowego. W ostatnią sobotę lata, odbył się piąty bieg GP M-wic. W tygodniu przedstartowym pogoda była mocno niepewna i istniały obawy, że lato pożegnamy w deszczu i błocie. Jednak, jak to często bywa, w sobotnie przedpołudnie pogoda nam dopisała. Nie tylko nie padało, ale było wręcz pięknie. A temperatura idealna do biegania.

 

   Frekwencja może nie była oszałamiająca, choć przy tej konkurencji, która była w ten dzień na trasach biegowych i NW, było zupełnie przyzwoicie smiley. Oczywiście, w większości stawili się stali bywalcy GP, jednakże kilka nowych twarzy też dało się zauważyć. Ten bieg pokazał też w jakim miejscu jesteśmy, jeśli chodzi o ilość osób, która ma szansę ukończyć cykl w całości. Najlepszego wyniku nie poprawimy, ale widać pewną stabilizację.

 

   W rywalizacji sportowej, tym razem zwycięstwo wywalczył liderujący w całej klasyfikacji cyklu, Bartek Zbąski, wyprzedzając Łukasza Siedlaczka oraz Tomka Kobylińskiego, i najszybszego z Truchtaczy, Janusza Szczepańskiego. Wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Malejka, a podium uzupełniły Joasia Menżyk i Agnieszka Janor. Wśród zawodników NW na czele finiszowali: Krzysztof Duda, Jakub Derus i Grześ Nowak. W tej dyscyplinie, najlepszą z pań okazała się Grażyna Tamioła, przed Magdaleną Badowiec i Grażyną Bytomską-Maciejewską. A wśród biegających par, czyli zawodników CC, bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka Truchtacza, Angelika Idzikowska wraz z Portosem (uzyskując drugi czas wśród pań!!!), wyprzedzając Pawła Bałazińskiego i Herę oraz Karola Dandyka i Karmela.   

 

   Kolejny raz udało się nam pokonać wszelkie trudności i przygotować się do zorganizowania zawodów. Bardzo duża w tym zasługa moich koleżanek i kolegów ze Stowarzyszenia, ale również udało się to dzięki współpracy z naszymi partnerami! Bardzo chciałbym podziękować tym wszystkim którzy nas wspomagają, m.in. Monice Mrozek z „Przaja Ci”, Cukierni-Piekarni Karola Bromboszcza, Kasi i Rafałowi Sewerynom z RCU, Natalii Działas z „Wczasolandii”, Kasi i Andrzejowi Fahrenholtom, Marcie i Piotrkowi Mrozkom, Karolowi Olszańskiemu z Fear The Return oraz drukarni „Polimania”, jak również naszym Truchtaczolubnym: Zosi Dembowskiej, Sobiesławowi Suślikowi, Wiesławowi Kasprzykowi, Andrzejowi Ochowiczowi, Sławomirowi Kulików oraz Łukaszowi Siedlaczkowi i Irkowi Kwiatkowi! Bardzo duże podziękowania należą się UM w Mysłowicach i przede wszystkim Panu Prezydentowi Dariuszowi Wójtowiczowi za objęcie Honorowym Patronatem zawodów Grand Prix Mysłowic!

 

   Na koniec, jak zwykle trochę liczb: w ostatnich zawodach, wystartowało blisko siedemdziesięciu zawodników, reprezentujących kilkanaście miast aglomeracji. Na liście startowej pojawili się przedstawiciele kilkunastu różnych klubów i stowarzyszeń sportowych. Zawodnicy startowali w konkurencji biegowej, nordic walking oraz canicross. Panie stanowiły około 27% ogółu startujących.

 

   Kolejny raz będziemy się mogli spotkać na trasie 15 października!!!

 

   A jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy naszych partnerów i byłby chętny do wsparcia naszej działalności, to poniżej podaję przydatne informację:

 

  • Nazwa i nr rachunku Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice

Ul. Armii Krajowej 44/b/27

41-400 Mysłowice

 

  • Nr rachunku w BNP PARIBAS:

74 1600 1462 1864 7358 8000 0001

 

  • W tytule najlepiej wpisać:

Darowizna na cele statutowe

Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice,

z uwzględnieniem GP M-wic.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Ania, Irek, Jacek

J. Ksi.

Poprawiony: wtorek, 27 września 2022 21:26
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack