Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Księżyk Jacek   
piątek, 16 września 2022 14:25

 

Raport z trasy

 

2022-09-15

 

 

 

   Wczorajszym, późnym popołudniem wyruszyłem na trasę Grand Prix, aby naocznie przekonać się w jakich warunkach przyjdzie Wam startować w sobotę. Całość trasy jest w odróżnieniu od biegu czerwcowego, przyjemnie miękka. Bez względu na rodzaj obuwia, będziecie mieć dodatkową amortyzację smiley (oczywiście, pomijając fragmenty ścieżki, które są wysypane tłuczniem). Ale to w zasadzie wszystkie dobre wiadomości! W wielu miejscach z nawadnianiem trasy mocno przyroda przesadziła, tworząc wcale niemałe rozlewiska. W przypadku większego nachylenia terenu, są widoczne ubytki na ścieżkach spowodowane przez płynącą wodę. Zwracam szczególną uwagę na pierwszy odcinek, zaraz po starcie, gdy będziecie biegli w dużej grupie! Po prawej stronie trasy, teren jest mocno (!) nierówny.

   Po pokonaniu podbiegu, a przed skrętem w lewo, napotkacie duże kałuże, z wąską ścieżką między nimi. Następnie na długiej prostej, trasa jest dosyć przyzwoita. Natomiast na pewne kłopoty możecie się natknąć po nawrocie i wbiegnięciu ponownie w las. Jest tam bardzo ślisko. Mnie samemu tam było trudno, a Wy będziecie rywalizować w dużej grupie! No i oczywiście w tym miejscu trasa biegowa łączy się z tzw. ścieżką końską i jest ona mocno wydeptana przez koniki. Krótko mówiąc, jest tam bardzo dużo błota! Na ostatnim zbiegu, do tych wszystkich atrakcji, dodano jeszcze jedną. Kawałek trasy wyłożono podkładami kolejowymi. W zamierzeniu chodziło pewnie o wyrównanie ścieżki. Jednak nie zalecam biegania po tych belkach, ze względu na to, iż poprzez wilgoć, są bardzo śliskie!

   W sumie, jednak jak dobrze wiecie są to zawody przełajowe, więc powinno się Wam podobać smiley

   Pogoda na jutro też jest zamówiona. Wróżki i IMGW przewidują, że w godzinach 10:00 – 11:00 temperatura oscylować będzie w granicach 11 – 13 stopni. Powinno być słonecznie, z niewielkim zachmurzeniem!

Do zobaczenia na trasie smiley

 

   I jak zwykle prośba na koniec: czytajcie uważnie Regulamin! Tam naprawdę są odpowiedzi na niemalże wszystkie pytania!

http://www.truchtacz.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1117%3Aregulami-xiii-gp-m-wic&catid=3%3Anewsflash&Itemid=98

 

  W tym miesiącu trasę testowałem dla Was samotnie, ale za to bardziej skupiłem się na dokumentacji fotograficznej smiley

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Jacek …

J. Ksi.

Poprawiony: piątek, 16 września 2022 14:44
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack