Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

gp logo.jpg

LogowanieSonda

Jak oceniasz naszą stronę?
 

Szukaj

Licznik

Użytkownicy na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Agora Profile

Not Available to Guests

Agorians Online

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 
Stworzone dzięki jVitals
Wpisany przez Jacek Księżyk   
czwartek, 11 kwietnia 2013 21:49

WALNE ZGROMADZENIE STOWARZYSZENIA

Wczoraj na spotkaniu Truchtaczowym, w gronie zarządu oraz osób obecnych ustaliliśmy termin zebrania sprawozdawczo-wyborczego.

W poniedziałek 22 kwietnia o godzinie 18.00, zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia na zebranie, które odbędzie się w szkole podstawowej nr 1 w Mysłowicach ul. Wielka Skotnica 2 ( stałe miejsce zebrań Truchtaczy )

Tematy które muszą i powinny być poruszone na zebraniu :

· Wybór nowego zarządu oraz komisji rewizyjnej

· Dyskusja nad kształtem stowarzyszenia – czy zmiany są potrzebne - konieczne - nieuniknione ?

· Plan działania na sezon 2013

Jest to jedno z najważniejszych spotkań klubowych. Będziemy mogli podsumować pięć lat działalności klubu, ale przede wszystkim będziemy musieli podjąć wiążące decyzje dotyczące przyszłości klubu. Nie trzeba więc chyba przypominać że obecność na spotkaniu jest bardzo ważna. Decydujemy o naszej przyszłości. Brak kworum, lub niepodjęcie decyzji w pierwszym i drugim punkcie, może skutkować rozwiązaniem stowarzyszenia. W klubie działamy dla przyjemności i z własnej nieprzymuszonej woli, jednak powinniśmy czuć się za Stowarzyszenie odpowiedzialni i mieć odwagę podejmować nawet trudne decyzje.

Z upoważnienia zarządu Jacek Księżyk

Poprawiony: środa, 17 kwietnia 2013 20:41
 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
poniedziałek, 18 marca 2013 21:03

Dwunastogodzinny Bieg Sztafetowy w Bochni 2013

Obowiązek wobec rodziny spełniony, zjazd do kopalni zaliczony, szychta zrobiona. I to z nadgodzinami !

Cała moja rodzina pracowała w górnictwie, a ja, poza krótkim epizodem jako rzemieślnik, spędziłem blisko ćwierć wieku w mundurze. Teraz mogę spojrzeć swojemu ojcu prosto w oczy i … powiedzieć : przepracowaliśmy swoje pod ziemią ;-)

 

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2013 21:04
 
środa, 13 marca 2013 15:02

 

Biegówki 2013

 

Na naszym forum miałem propozycję abym opisał moje starty w Estonii i w Finlandii. Bardzo chętnie, ale będzie to opis mojego sezonu na biegówkach 2012-2013. Początek nie był ciekawy, grudzień brak warunków na narty biegowe , ostatnie moje starty to jeszcze starty w biegach ulicznych (Strzelce Opolskie, Katowice i Kraków). Nowy rok zacząłem od dwóch ambitnych pobytów na basenie w Jaworznie i treningu z Henrykiem na Wesołej (ten trening w którym Henryk pomylił godzinę rozpoczęcia treningu). Piszę o tym bo od tego się zaczęło, tzn. miałem kłopoty ze zdrowiem ( kaszel, oskrzela, kłopoty z oddychaniem). Przyszedł festiwal FSM a ja ciągle chory. W czasie festiwalu zaproponowano mi organizację biegów dla dzieci.  Dwa dni przed biegiem pojechałem do szkoły aby zobaczyć warunki w jakich przyjdzie mi organizować te zawody. Nie wyglądało to najlepiej , doszedłem do wniosku, że tych biegów nie mogę organizować w miejscu zaproponowanym przez Tomka tzn. przy boisku Górnika Wesoła ze względu na odległość od biura zawodów i bezpieczeństwo startujących dzieci.  

 

Poprawiony: środa, 13 marca 2013 15:27
 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
niedziela, 10 lutego 2013 21:14

IV PRZEŁAJOWE GRAND PRIX MYSŁOWIC

O PUCHAR TRUCHTACZA

 

 

BIEG PIERWSZY – ZIMOWY

Poprawiony: poniedziałek, 11 lutego 2013 21:05
 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
sobota, 09 lutego 2013 22:38

IV GP Mysłowic, Bieg Pierwszy - Zimowy

Bieg się już zakończył, ale dalej jestem pod wrażeniem, ponieważ te zawody były pod wieloma względami rekordowe. Dziękuję wszystkim zawodnikom za przybycie i sportową walkę na trasie. Dziękuję również wszystkim osobom które pomagały przy biegu i przyczyniły się do jego uatrakcyjnienia i usmakowienia http://biegajznami.pl/components/com_kunena/template/prosty/images/emoticons/wink.png. Ja już się w tej chwili zabieram do obróbki wyników i opisu zawodów. No cóż : dużo Was biegało, więc teraz dużo pracy mnie czeka http://biegajznami.pl/components/com_kunena/template/prosty/images/emoticons/wink.png

 

Poprawiony: sobota, 09 lutego 2013 22:42
 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
środa, 30 stycznia 2013 23:10

REGULAMIN

IV PRZEŁAJOWEGO GRAND PRIX MYSŁOWIC

O PUCHAR „TRUCHTACZA”

 

SEZON 2013

Poprawiony: środa, 30 stycznia 2013 23:10
 
poniedziałek, 21 stycznia 2013 08:34

 

6 Festiwal Spełnionych Marzeń - 12.01.2013 

6 Festiwal Spełnionych marzeń

6 Festiwal Spełnionych Marzeń dla zawodników już się zakończył, dla organizatorów jeszcze długo nie będzie zamkniętym rozdziałem. Podziękowania, podsumowania i wreszcie wnioski na przyszłość – to mnie, nas czeka przez najbliższe tygodnie. Choć już wiadomo, że zawody nr 7 odbędą się 18 stycznia 2014 roku to jeszcze nie czas, aby się nimi zajmować.

            Cofnijmy odrobinę czas …

            Rankiem 13 stycznia 2008 roku zawodnicy wystartowali w biegu urodzinowym, było ich 32-e osoby, pokonali 12-o kilometrową trasę „na Rozalii”. Było radośnie, ale skromnie, kameralnie jak to teraz mówi się o takich zawodach. Nikt chyba nie miał planów, aby ten spontaniczny bieg zmienił się w imprezę cykliczną, o ugruntowanej pozycji na rynku biegowym. Nikt też chyba nie wierzył, że uda się sukces biegu drugiego powtórzyć, a utrzymać świetną organizację biegu trzeciego, to było mało prawdopodobne. Zaś biegi czwarty i piąty udowodniły, że potrafimy organizować zawody na nietypowych trasach i w nietypowych warunkach. Tych niedowiarków było coraz mniej. Wykruszyli się Ci, którym z różnych powodów było nie po drodze tworzyć ekipę festiwalu, zdarzyło się, że kilku zawodników „obraziło” się na niespełnione marzenie. Ale to wszystko tylko Nas wzmocniło. 6-y Festiwal, choć rodził się w bólach okazał się sukcesem i moim zdaniem to kolejny krok, do zorganizowania zawodów perfekcyjnych – takich które staną się spełnieniem marzeń wielu uczestników.

 

Poprawiony: poniedziałek, 21 stycznia 2013 09:04
 
wtorek, 15 stycznia 2013 10:33

Start 5 Biegu Młodych

Zapraszam Was do obejrzenia przepięknych zdjęć wykonanych przez Janusza Mzyk:

https://plus.google.com/u/0/photos/113169767828423513627/albums/5833578635899470369

pod tym linkiem zdjęcia Tomasza Pelc

http://picasaweb.google.com/103691643301163061568/BiegSpeNionychMarzen?authkey=Gv1sRgCKTQu4b-3dKbgQE

Sprawdziłam, że wystarczy skopiować te linki i bez problemu się otwierają.

Wkrótce pojawią się kolejne zdjęcia i filmiki

http://www.youtube.com/watch?v=YWfQapMcFDc&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=ACoIHwbEzSg&feature=youtu.be

Na stronie ultimasport można pobrać certyfikat - dyplom uczestnictwa w biegu

Na stronie maratony polskie są już wyniki

http://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2013/fsmyslo3op.pdf

Już wkrótce pojawią się informacje na naszej stronie

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie. Mam nadzieję, że już nie bolą Was ręce, że jesteście wszyscy zdrowi :)

Poprawiony: piątek, 18 stycznia 2013 13:20
 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
poniedziałek, 14 stycznia 2013 22:34

IV Grand Prix Mysłowic – Sezon 2013

Okres organizacyjnego rozleniwienia należy powoli kończyć. Do tej pory nie odzywałem się, i nic nie mówiłem o GP, żeby nie mieszać biegaczom w głowach, co do imprez i terminów. BSM zakończył się w sobotę, więc teraz Truchtacz zaprasza na cały cykl biegów pod wspólną nazwą GP.

Poprawiony: poniedziałek, 14 stycznia 2013 22:36
 
sobota, 12 stycznia 2013 19:14

 

 

Uf - godzina „zero” – minęła … Gdy wróciłam do domu, emocje opadły, zrobiło się cicho i smutno i stąd ta moja pisanina … Łatwiej pomyśleć, trudniej napisać ….

Jeszcze kilka dni temu nie mogłam spać, denerwowałam się – czy uda się zorganizować bieg, jak to będzie, co się wydarzy w ostatniej chwili …

Jeszcze kilka lat temu świat i ludzie wydawali się prawie idealni. Spotykałam na drodze ludzi życzliwych, przyjaznych …. Potem musiałam trochę zmienić moje wyobrażenie o ludziach: zapomniałam, że są ludzie, którzy się do Ciebie uśmiechają, a za plecami …. 

Biorąc udział w 6 festiwalu Spełnionych Marzeń bałam się , że zawiodę się na znajomych, koleżankach i kolegach z Klubu …

Kiedy zaczynaliśmy biegać z Romanem – mieliśmy siebie, rodzinę – oni byli najważniejsi. Potem poznawaliśmy biegaczy, „kijkarzy” – i oni również stawali się ważni w naszym życiu. Fajnie było „coś” razem organizować, brać udział w zawodach, kibicować znajomym, cieszyć się ich sukcesami, przeżywać ich niepowodzenia …

Gdy zmarł Roman „Truchtacze” (i inni biegacze, nordikowcy) stali mi się bardzo bliscy. Czułam, że mnie lubią, że lubią się wzajemnie, że można na nich liczyć.

W ostatnim czasie często nękały nas kontuzje, choroby, spotykały nas niepowodzenia: jedne większe, drugie mniejsze …

Były też wspaniałe wydarzenia: narodziny wnuczki i wnuków (Ja i Dorotka – zostałyśmy szczęśliwymi babciami). Te szczęśliwe wydarzenia i te różne kłopoty sprawiły, że czasami zmieniały się nasze priorytety, że trochę się oddalaliśmy od siebie.

Dlatego też bałam się rozczarowania …

Już wielokrotnie mówiłam wielu znajomym, że na swojej drodze spotykam wspaniałych ludzi. I dzisiaj też okazało się, że się nie pomyliłam. Zjawili się pełni zapału, energii z ciekawymi pomysłami, rozwiązaniami.

W tak fajnym towarzystwie z wielką przyjemnością ustawiało się stoliki, krzesła, gdy widziało się uśmiechnięte buzie truchtaczy - najcięższa ławka – była lekka jak piórko. 

 

I wtedy mogę góry przenosić (nie tylko termos – 40 kilogramowy J).

Dlatego cieszę się, że spotkałam Was kochani na swojej drodze, dziękuję Wam, że przywróciliście mi wiarę w LUDZI. Dzięki WAM – dzisiejszy dzień był dla mnie cudowny.

 

 

Poprawiony: sobota, 12 stycznia 2013 19:16
 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
wtorek, 25 grudnia 2012 00:55

 

By Wam wszystko pasowało
by kłopotów było mało,
byście zawsze byli zdrowi,
by się wiodło znakomicie
by wesołe było życie!
Życzą Wszystkim Truchtaczom :

Basia, Jacek i Karolina

 


Poprawiony: wtorek, 25 grudnia 2012 00:56
 
wtorek, 11 grudnia 2012 13:42

14 grudnia godz. 17-  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mysłowicach.

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze…”

Cieszę się, że po raz kolejny spotkamy się w miłym i przyjaznym gronie. Fajnie będzie znów pośpiewać kolędy, ponownie spróbować swych sił w konkursie „Jaka to Kolęda” .

A dla tych, którzy nie będą mogli wspólnie z nami uczestniczyć  w spotkaniu, przesyłam poniższe życzenia:  

Gdy w Wigilijną Noc gwiazdy rozbłysną na niebie
Pomyślcie jak warto docenić, że mamy dziś siebie.
Że mamy do kogo słać świąteczne życzenia – Zdrowia, Szczęścia i Wszelkiego Spełnienia.
Że doceniamy nawet najdrobniejszy podarek,
Że Wigilia i Święta to okres cudownych historii, marzeń i bajek.
By w Waszych sercach zawsze tlił się nadziei promyczek
Tego z całego serca Wam życzę!

 

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2012 13:47
 
wtorek, 27 listopada 2012 11:27

Konkurs Literacki

 

Zapraszam Wszystkich Truchtaczy i ich rodziny do uczestnictwa w konkursie literackim związanym ze stowarzyszeniem Truchtacz Mysłowice.

Zakładka "od Truchtacz do Biegacza" napisana kilka lat temu powinna wg. mnie zostać zaktualizowana ,a najlepiej napisana od nowa.

Stąd propozycja konkursu literackiego-

temat: Historia Truchtacza Mysłowice

cel: krótko max. kartka A4; przedstawić historie powstania istnienia stowarzyszenia, tak aby zachęcić nowe osoby do przyłączenia się do Truchtacza

forma: proza, wiersz

termin: do końca 2012 r.

nagroda: poza publikacją na stronie, ksiązka Jerzego Skarżyńskiego wraz z autografem " Maratony i ultramaratony"

przenaczenie: tylko dla Truchtacz i członków ich rodzin

Ważne: Musi napłynąć przynajmniej 5 prac aby konkurs miał sens.

Jury konkursu:  reprezentujący Truchtacz - Tomasz Katan, Adam Klein redaktor naczelny portalu bieganie.pl; Agnieszka Gortel-Maciuk chyba nie trzeba przedstawiać, najlepsza śląska biegaczka z nadziejami na najlepszą polską maratonkę; Gabriela Kucharska "Gabi" blogerka m in. maratony polskie.pl i w ogóle bardzo pozytywna postać w polskiej rzeczywistości około biegowej.

 

Zapraszam do uczestnictwa

Każdy twórca otrzyma nagrodę .

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2012 11:15
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 następna > ostatnia >>

Strona 47 z 49
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack